Mandľovníku, ktorý pripomína stromy našich marhúľ či broskýň, sa darí v oblastiach Talianska, Španielska, Maroka i na Blízkom východe. Už v minulosti boli mandle cenenou súčasťou stravy, pretože pomáhali pokryť dennú potrebu bielkovín a zdravých tukov. Bohaté je aj zastúpenie vlákniny, vitamínov E a skupiny B. Ak trpíte nedostatkom niektorých minerálov, mali by ste vedieť, že mandle sú zdrojom draslíka, horčíka, vápnika, železa, fosforu, medi a zinku.

       Lisovaním semien mandľovníka sa vytvára aj mandľový olej, ktorý je jeden z najcennejších rastlinných olejov. Jeho zloženie je najbližšie ľudskej pokožke, nevyvoláva alergické reakcie, rýchlo sa vstrebáva, neupcháva póry a nezanecháva pocit mastnoty. Je lisovaný za studena zo suchých kôstok sladkých mandlí, čím sa zachováva jeho vysoká bioaktivita. Obsahuje vysoký podiel bioaktívnych látok – nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny A, E a minerály draslík, vápnik a horčík, čím je vhodný pre všetky typy pleti – zvlášť na suchú, citlivú so sklonom k začervenaniu, svrbeniu, olupovaniu, popraskaniu až po starnúcu pokožku. Podporuje prirodzenú hĺbkovú hydratáciu, vitalitu pleti, pôsobí proti škodlivým vplyvom prostredia a preventívne bojuje proti tvorbe vrások. Je taký multifunkčný, že pomáha skoro pri všetkých nedokonalostiach nášho tela. 

       Spoločnosť Calendula pre vás z mandľového oleja pripravila Výživný mandľový krém s vysokým obsahom zvláčňujúceho prírodného mandľového oleja. Prípravok účinne zjemňuje a regeneruje pokožku, dodáva jej premasťujúce a výživné látky. Ochraňuje pleť pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Pri pravidelnom používaní viditeľne zabraňuje predčasnému starnutiu a tvorbe vrások. Je  tiež ideálnym prípravkom na upokojenie a ochranu pokožky po depilácii.